Aktualności - Osoby Starsze
Aktualności - Osoby Starsze

Czytaj więcej...Straszne przekąski, czyli parówkowe mumie, wiedźmowe miotełki i ciasteczkaCzytaj więcej... halloweenowe (dynie, kotki i duszki) były przedmiotem kolejnych warsztatów międzypokoleniowych. Tym razem seniorzy wspólnie gotowali z przedszkolakami z MP nr 16. Wszystkie przekąski udały się znakomicie, radości było co nie miara, a w podziękowaniu za zaproszenie maluchy zaśpiewały seniorom "Zjadacza dyń".

Straszne te przekąski aż tak bardzo nie były, ale jak pyszne zobaczcie sami ;) http://ddposwiecim.pl/g…/category/71-straszne-przekaski.html

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu "Zwiększenie dostępności i jakości oferty pomocy dla osób starszych poprzez rozwój działań oraz adaptację i dostosowanie infrastruktury Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Wielkimi krokami zbliża się coroczny październikowy Bal Seniorów. Należy się więc odpowiednio do niego przygotować. Tydzień rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie tej uroczystości na zdjęciach z minionego roku. Wraz z Paniami planowaliśmy także stroje, fryzurki i makijaże na tę okazję. Poznaliśmy biografię oraz największe przeboje gwiazdy nasCzytaj więcej...zego balu - pana Andrzeja Rybińskiego. Natomiast w piątek, na zajęciach muzokoterapii rozśpiewaliśmy nasze gardła i wprawiliśmy się w iście balowy nastrój.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Uczestnicy DDP w minionym tygodniu poświęcili czas na naukę podstawowych zwrotów z języka angielskiego. Trenowaliśmy swoją pamięć, doskonale się przy tym bawiąc. My name is...I am from....How are you? Wszystkim się na tyle spodobało, że za 2 tygodnie powtórka materiału i kolejne lekcje. Gorąco zachęcamy do nauki języka obcego, ponieważ jest skutecznym, a zarazem przyjemnym pomysłem na dbanie o utrzymanie sprawności intelektualnej.

Czytaj więcej...Spacer z lamami lub muczenie z alpakami jako sposoby na odreagowanie stresów? Czemu nie. W pobliskim gospodarstwie  agroturystycznym „Red Raj” w Młoszowej to nic nowego. Spotkanie z naszymi mniejszymi braćmi było dla seniorów niecodzienną radością. Tak, tak…największe wrażenie zrobiły na naszych seniorach zwierzaki. A byłe tego tam trochę; kury, gołębie, króliki, alpaki, kozy…

Jak ktoś nie wie jak wygląda alpaka zapraszamy do naszej galerii ;)

http://www.ddposwiecim.pl/galeria/category/80-wycieczka-do-mloszowej.html

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Rozumiem, akceptuję, wspieram ...to hasła, które towarzyszyły nam podczas poznawania choroby Alzheimera. Zabiera ona powoli, z bezlitosną konsekwencją człowiekowi wszystko. Poznaliśmy przyczyny, objawy i różne etapy tego schorzenia. Obrazowo walkę z chorobą pokazał nam film dokumentalny pt. " Zrozumieć Alzheimera ". Czy można zapobiegać chorobie? Na pewno należy dbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne - zdrowa dieta, odpowiednia ilość snu, aktywność fizyczna, zawodowa, codzienne treningi pamięci, ograniczanie cukrów i spożywania soli, tłuszczów - mówi się, że dzięki temu zmniejszamy potencjalne ryzyko wystąpienia choroby.

Co robimy, aby dbać o siebie i swój umysł http://www.ddposwiecim.pl/galeria/category/79-oswoic-alzheimera.html

bip Oswiecim
©2019 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu